O mně

Velmi mě těší, že jste zavítali na můj web.
Dovolte, abych se představil. Jmenuji se Martin Jurajda a žiji v krásné lokalitě Beskyd na Horní Bečvě.
Fotografování se věnuji od svých 18 let, respektive od začátku roku 2014. Mým nejoblíbenějším žánrem je příroda, s ní spojené cestování a reportážní foto, ale nebojím se nových příležitostí a zkušeností.
Od 1.6.2016 do 30.11.2017 živnost jako fotograf, nyní už jen koníček. 

 

2 komentáře u „O mně

 1. Dobrý den,
  nevím na kterou chorobu se konkrétně léčíte zdali na nějakou schizofrenii, kompulzivní anakastii, sugestibilitu či jiné poruchy osobnosti, ale Vaše stránky odpovídají tomu, že nejste zcela v pořádku.

  Jste velice odvážný člověk (to jediné Vám závidím, Vaší bezmeznou odvahu !) ale zamyslel jste se nad tím co děláte ?

  Já osobně jsem muslim, já i můj otec jsme se narodili v ČR a i jeho otec (můj děd) se po druhé světové válce (kde mimo jiné bojoval na frontě) přestěhoval ze Sýrie do České republiky. Můj děd byl žid a vzal si muslimskou ženu která pracovala jako dobrovolná sestra za druhé světové válce v Izraeli.
  Nikomu se to nezdálo divné, mezi Judáismem a Islámem není zase tolik negativních rozdílů.
  Aby jí děda ubránil před složitým konvertem k Judáismu on konvertoval k Islámu. Jejich děti (můj otec a teta) se již narodili na konci 40. let zde v České republice.
  Můj otec byl tedy na půl žid a na půl Syřan avšak ačkoliv nebyl vychováván jako muslim, našel si muslimskou ženu ze Saudské Arábie která přijela studovat na VŠE do Prahy a jim jsem se narodil já. Mně k islámu nevedli nicméně v 10 letech jsem se stal muslimem a jsem na to hrdý.
  Žijeme tu v Čechách se svou vírou po boku křesťanů a židů kteří mohou žit pospolu s muslimy protože jejich výra v boha je stejná, mají jednoho a toho samého boha a uznávají víru mocí srdce s láskou k rodině.
  Dost o mně a mé rodině, to Vás stejně nepřesvědčí o opaku Vašeho jednání a postoje vůči muslimům, protože je všechny hážete tak jako tak do jednoho pytle.

  Pro muslima je žena posvátná, bez ženy neexistuje život a každý muslim to ví a své ženy nebo žen si váží jako největšího daru od boha po něm samotným.
  I v křesťanství je první muž a žena je pro muže darem od boha aby nebyl muž sám a mohl počít nový život a předat své vědění dál.

  V islámu je žena na druhém místě po bohu, bůh jí daroval muži aby mu pomáhala, aby se o něj starala, aby mu vychovala děti a i o ně se starala.
  V islámu (stejně jako v mnoha dalších náboženstvích) se nenosí monogamie protože to slovo vyznačuje hranice které omezují člověka v rozvoji a každé hranice jsou špatné.

  To co tu povídáte, fotíte a píšete o chování k ženám v muslimském světě je velice ošklivé a takto se člověk nechová ani v nejtemnějších snech a představách.
  Nemohl jsem si pomoci, ale musel jsem se o Vaší stránku podělit s mými přáteli v mešitách protože toto se jen tak nevidí a ani jsem nebyl překvapen když mi sdělili že o tom vědí a byli z toho velice zarmouceni.

  Pokud Vám někdo z muslimů ublížil, jděte na policii, pokud Vám někdo z muslimů ubližuje postavte se k tomu jako muž, pokud víte Vy sám o nějaké křivdě ze strany muslimů tak konejte osobně.

  Vaše bezbojácnost není nekonečná, jednou si uvědomíte že jste udělal něco špatného, ale to už bude pozdě.
  Hezký den pane fotograf.

  Dan

  1. Děkuji za komentář, ačkoli se to může tak zdát, neházím všechny muslimy do jednoho pytle, pytle totiž potřebujeme na oběti islámských fanatiků. Jsem pouze velice zneklidněn islamizací Evropy a snažím se zaujmout občany, kteří žijí pouze dneškem a neohlížejí se na to co bude zítra. Mám svou zemi rád a nechci dopustit aby díky multikulturní ideologii měly naše ženy a dívky strach chodit ven, jako je to například ve Švédsku a dalších „pokrokových“ zemích. Vím že jsou i hodní muslimové pravý islám nařizuje pokoru a šlechetnost. Někteří méně inteligentní si však z islámu vezmou pouze co se jim hodí a proto má islám i tak pochroumanou pověst. Samozřejmě i mezi křesťany jsou lidé, kteří nemají špetku respektu. Sám můj otec, nechť je mu země lehká byl velmi hrubý k mé matce. Kdysi žili muslimové, křesťané a další po boku a bez jakéhokoli konfliktu, dnešní doba je však zcela jiná a připadá mi že se chystá k náboženským válkám. Děkuju že můj příspěvek sdílíte dál, špatná reklama je přeci také reklama. Přeji pěkný den.
   Jurajda Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *