Rok 2019

Rok se s rokem sešel a osmičku již brzy vystřídá devítka. Než se rozepíšu, dovolte mi, popřát Vám všechno nejlepší do příštího roku. Takzvaně ať je lepší než bude!

 Jako každý rok, i koncem tohoto budu dělat velké třídění nových fotografií, které následně přidám na web. Rok sice ještě nekončí, ale již teď tady mám 308GB souborů, které obsahují bez 92 fotek neuvěřitelných 15 000 fotografií. Mnohokrát děkuji za Vaši přízeň, dělá mi obrovskou radost, vidět že mé fotografie kouzlí úsměvy na rtech.

 Co nás tedy s  devítkou na konci čeká? Spíše co bych rád udělal.
Během Vánoc již zmíněné přidání nových fotografií, ostatně jako každý rok. S tím spojená i pravděpodobná úprava webu. Snad stihnu i pár nových blogů, fotografování interiéru a už tak dlouho slibovaný blog o cestě do Číny. 
Dále s přechodem na nový design tisk vizitek. 

 

No a jelikož je to s fleškami stejně jako s těmi hnědými podšálky.. No zkrátka se nevracejí! Rýsuje se výroba flešek s potiskem.
Na rok 2020 kalendáře. 
Opětovný návrat k Instagramu. Do konce roku editaci webu do 2 jazyků.  Druhým by byla ruština.
Každý rok utrácím vaše peníze za techniku. „Všechno“ co potřebuji už sice mám, ale posouvat se je třeba. Další laťka je Full-frame zrcadlovka.
 
Ateliér
 Jak mnoho z Vás ví, můj „ateliér“ je obývák s bílým plátnem a světly. Letos však plánuji rekonstrukci půdy, kde si chci udělat ložnici a z nynější ložnice by se tak stal stálý ateliér. Plus dokoupení třetí zábleskovou hlavu, černého plátna a dalších maličkostí.

Ceny
 Mnoho lidí se stále ptá na cenu. Mnoho lidí se už ptát nemusí, protože ví. Ví, že jsem z levného kraje a peníze pro mě nic moc, no spíš nic neznamenají. Většinou si nechávám proplatit cestu. Co dostanu navíc, je jen bonus, který mi pomáhá k rozvoji. V oblibě mám barterový obchod. Například u hotelů, rád využívám jejich služeb. Věcné dary jsou vítany. Ono je pro mě lepší dostat něco, než „bezcenné“ peníze.. Bohužel i ty bezcenné peníze, jsou v dnešním světě třeba a tak jsem vděčný za každý groš.

Dárkové poukázky
Všechny staré samozřejmě platí. Čísla poukázek, popřípadě jména mám napsaná a čekám na zkontaktování zákazníka. 

Dárková poukázka na rok 2019.
 
Poukázka je skvělý způsob, jak mě podpořit, přičemž možná udělat i radost někomu dalšímu. 

Nové poukázky, si lze ušít na míru dle přání zákazníka. 

Nabízím 2 varianty.
Dárkový poukaz v hodnotě 500,- za 350,- Kč a 1000,- za 700,- Kč
500 – Cca hodinka fotografování, digitální verze upravených fotek.
1000- Cca 2 hodinky fotografování, digitální verze upravených fotek + vytištěné fotografie v hodnotě 200,- Kč 

Na konec zmíním už jen samotné fotografování, mám rozdělaných několik projektů, jako třeba Bečva kdysi a teď. No a další projekty a spolupráce se rýsují. Je zde jeden na který se velmi těším, nechci však prozrazovat nic, co není jisté. O průběhu budu již brzy informovat. 

 

 Mnohokrát děkuji za Vaši přízeň v uplynulých letech i v tech nadcházejících. Těším se na příští shledání. 

 

Budu moc rád, za připomínky, konstruktivní kritiku a tipy na příští blogy. Jsem tady pro Vás a jen díky Vám.

Jurajda Martin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *