Fotografování ohňostrojů

Blíží se konec roku a ten je spojen s oslavami a ohňostroji.  Není to nejjednodušší, ale není na tom ani nic složitého. Chce to jen trochu času a trpělivosti. Sám říkám, že je to jako malá loterie. Něco vyjde, ale většina ne. Postupem času se to však zlepší.

Co budeme potřebovat? Samozřejmě fotoaparát, stativ a dálkovou spoušť nejlépe s funkcí BULB.

A jdeme fotit. Vybereme si správné místo, abychom měli pěkný výhled a udělali kompozici. Rozložíme stativ, připevníme na něj fotoaparát a k fotoaparátu zapojíme dálkovou spoušť.  Nastavíme si fotoaparát. Zvolíme režim M (manuální nastavení), některé fotoaparáty mají také funkci ohňostroj. S touto funkcí však nemám žádnou zkušenost  a preferuji manuální nastavení, abych měl vše ve svých rukou.  Zaostříme si cca pod místo ohňostroje. Po zaostření  vypneme  automatické zaostřování a stabilizaci obrazu.  Čas snímání nastavíme na bulb, abychom si jej mohli sami korigovat. Čas bude od 1 sekundy po 5. Záleží na míře světla z ohňostroje. Dále nastavíme vyšší clonové číslo. Nejlépe od 8f až po 16f, abychom nepřišli z focení a na snímcích nebylo jen pár rozmazaných šmuh. Už nám zbývá pouze nastavit hodnotu ISO a ohňostroj může začít. ISO bude co nejnižší od 50 do 200.

Nezbývá než popřát mnoho štěstí a nezoufejte, když se první fotky nepodaří. Čas růže přináší. 

Budu velmi rád za Vaší odezvu, ať kladnou, tak zápornou. Pokud nebude něco jasné, stačí napsat. Rád vysvětlím, popřípadě doplním. Kdyby vás zajímalo něco dalšího, napište. Tenhle blog je tu především pro Vás.

Děkuji za přečtení, přeji Vám vše nejlepší v příštím roce. Hlavně zdraví, lásku, klid a pohodu. Poslední malá prosba. Zvažte své investice do zbytečné zábavní pyrotechniky a vemte trochu ohledu na vaše čtyř nohé členy rodiny. Děkuju.

Jurajda Martin

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *